KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12612150
nr 1261 2150
Aage Backhausen
(1908-1966), Danmark
Blandteknik, Motiv från Bornholm. Signerad. Motivet: 23x24 cm
Aage Backhausen, dansk bildkonstnär född 1908, död 1966.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2019
kl 19:44:02
17/6 17:29:06
Aage Backhausen
Läs mer om Aage Backhausen